Eaton Careers

Quality Engineer

Chomutov, Czech Republic
Quality

English

Job Description

Popis pracovní pozice/ Náplň práce:
  • Provádí vzorkování nových dílů, při designových změnách, procesních změnách, změnách dodavatelů atp. (Příprava dokumentace pro vzorkování dle požadavků zákazníka (VDA 2 / PPAP / APQP).
  • Řeší zákaznické reklamace (při 0 km i z pole) podle požadavků EQS a zákaznických požadavků metodou 8D / G8D.
  • Komunikuje se zákazníkem (Telefonicky, osobními návštěvami, aktualizuje a sleduje informace na zákaznických portálech), zjišťuje spokojenost zákazníka.
  • Aktualizuje FMEA – svolává tým (engineering, kvalita, výroba) pro tvorbu a aktualizaci FMEA, provádí pravidelné roční revize, revize FMEA při zavádění poka-yoke, error proofing, v případě opakovaných reklamací nebo v případě jiných procesních změn, které by měly být zaneseny do FMEA.
  • Podílí se na snižování nákladů na nekvalitu (snižováním interního šrotu, předcházením reklamací, eliminací opakovaných reklamací, snižováním Technického faktoru).
  • Provádí školení operátorů v oblasti kvality.
  • Provádí reporting dat dle interních stanov.
  • Provádí audity procesu podle programu auditů (podle své kvalifikace) a účastní se zákaznických či externích auditů (dle VDA 6.3, CQI).
  • Tvoří a udržuje dokumentace - Kontrolní plány, Quality alerty, Pracovní postupy kvality, Předpisy kvality, FMEA po SOP Jeho pracovní činnosti se dále řídí aktuálním vydáním procedur systému kvality a legislativními normami v platném znění.
  • Dodržuje zásady BOZP a PO a EMS.
  • Jedná v souladu s platnými směrnicemi společnosti Eaton Industries, zejména (nikoliv jedině) v souladu s Kodexem jednání a etiky společnosti (IATF 16949, VDA, ISO 9001, ISO 14001, MESH).
  • Vykonává všechny ostatní činnosti, které souvisí s dohodnutým druhem práce podle pokynů přímého nadřízeného.
  • Schvaluje jednorázové uvolnění výrobků při přepracovávání těchto výrobků.
  • Ověřuje (schvaluje) nestandardní výrobu na svěřených projektech
  • Aktivně se podílí na kontinuálním zlepšování společnosti.
Další kritéria/ požadavky:

  • Znalost výrobního procesu a finálních výrobků, jejich možných vad a následků
  • Povinnost zastavit neshodné díly, polotovary, výrobky, linky a procesy při zjištění kvalitativních odchylek a o tomto informovat nadřízené zaměstnance  a podílet se na zjišťování příčiny a stanovení nápravných opatření
  • Má pravomoc k opětovnému uvolnění výroby při odstranění kvalitativních odchylek vedoucích k zastavení, nebo po dohodě s nadřízeným pracovníkem
  • Podílí se na vypracování standardů kvality v oblasti své působnosti
  • Znalost zákaznických požadavků (Ford / Volvo / GM / Daimler / AUDI / Porsche, VW Group

Qualifications

Kvalifikační předpoklady:
  • Vyučení v technickém učebním oboru, nebo SŠ vzdělání technického směru
  • Zkušenosti v oblasti měření, schopnost manipulace s měřidly a jejich používání
  • Znalost technické dokumentace a orientace v ní
  • Uživatelská znalost PC, Microsoft Office
  • Samostatnost, rozhodnost, spolehlivost a schopnost týmové práce
  • Dobré komunikační schopnosti
  • Znalost SPC
  • Znalost nástrojů jakosti
  • Znalost Anglického na komunikativní úrovni

We make what matters work. Everywhere you look—from the technology and machinery that surrounds us, to the critical services and infrastructure that we depend on every day—you’ll find one thing in common. It all relies on power. That’s why Eaton is dedicated to improving people’s lives and the environment with power management technologies that are more reliable, efficient, safe and sustainable. Because this is what matters. We are confident we can deliver on this promise because of the attributes that our employees embody. We’re ethical, passionate, accountable, efficient, transparent and we’re committed to learning. These values enable us to tackle some of the toughest challenges on the planet, never losing sight of what matters.

Job: Quality

Region: Europe, Middle East, Africa
Organization: VEH Vehicle Group

Job Level: Entry Level
Schedule: Full-time
Is remote work (i.e. working from home or another Eaton facility) allowed for this position?: No
Does this position offer relocation?: No
Travel: Yes, 10 % of the Time